برگزاری دومین دوره کارسوق مهندسی ژنتیک ویژه دانش آموزان

برگزاری دومین دوره کارسوق مهندسی ژنتیک ویژه دانش آموزان

دومین دوره کارسوق مهندسی ژنتیک در راستای آشنایی دانش‌آموزان برگزیده با اهمیت زیست فناوری در حال برگزاری است.

 

به گزارش پدانیوز، ارشاد استعدادی مدیر عامل مؤسسه علمی آینده سازان گفت: دومین دوره کارسوق مهندسی ژنتیک، در راستای آشنایی دانش‌آموزان برگزیده با اهمیت و کاربردهای زیست فناوری و با مشارکت ستاد توسعه زیست فناوری، موسسه علمی آینده سازان و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، در حال برگزاری است.

وی گفت: با توجه به اهمیت روزافزون زیست‌فناوری و جایگاه «مهندسی ژنتیک» در این حوزه، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با همکاری مرکز خلاقیت موسسه علمی آینده‌سازان و مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، «کارسوق مهندسی ژنتیک» را ویژه دانش‌آموزان پایه هشتم و نهم مراکز سمپاد برگزار می‌کند.

استعدادی افزود: دانش‌آموزان شرکت کننده در این کارسوق بعد از پشت سرگذاشتن یک دوره آموزشی غیرحضوری به طور عملی با روش‌های مختلف مورد نیاز مهندسی ژنتیک، در قالب چهار کارگاه مختلف، توسط دانش‌آموختگان برتر مراکز علمی معتبر کشور، آشنا می‌شوند.

در این دوره از کارسوق مهندسی ژنتیک بیش از 1200 دانش آموز متوسطه اول از 27 استان کشور شرکت کردند و در حال حاضر مشغول سپری نمودن دوره آموزشی غیرحضوری هستند.

آموزش‌های حضوری و عملی کارسوق طی آبان و آذر ماه و در 6 قطب کشور (تبریز، تهران، سمنان، شیراز، کرمانشاه و یزد) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.