دومین همایش ملی روبوراهور، 19 مهر 1397

دومین همایش ملی روبوراهور، 19 مهر 1397

دومین همایش ملی روبوراهور، 19 مهر 1397 در شهرک آزمایش تهران برگزار خواهد شد. این مسابقه که با موضوعیت آشنایی و بیان معضلات پلیس راهور، برنامه ریزی گردیده است، با سرپرستی پلیس راهور ناجا و مجری گری شرکت آریا رسام پدیده اجرا می گردد.

به گزارش پدانیوز ، امروزه مسئله ترافیک به عنوان یک چالش مهم پیش روی دولت ها مطرح بوده، به طوری که کنترل نکردن آن و  عدم اتّخاذ راهکارها و تمهیدات مناسب، صدمات و لطمات جبران ناپذیری همچون افزایش ناهنجاری های اجتماعی، ترویج فرهنگ نامطلوب رانندگی، صرف زمان فراوان در ترافیک، تعدّد تصادفات و خسارات جانی و مالی، افزایش آلایندگی های زیست محیطی و … را به دنبال خواهد داشت و در نتیجه آن را به یک معضل اساسی تبدیل می نماید؛ مطمئناً حل این مسئله تنها به یک شخص یا ارگان خاص محدود نبوده و در واقع تمامی اجزای فعّال در سیستم ترافیکی کشور اعم از راکبان وسایل نقلیه، ادارات، سازمان ها و همچنین دولت، هر یک به نوبه خود در این زمینه مسئولیت داشته و در بهبود شرایط فعلی تأثیرگذار خواهند بود.

مجری طرح به خبرنگار پدانیوز با بیان این مسائل افزود، می توان با آینده نگری مناسب در جهت کاهش و به حداقل رساندن آسیب های ناشی از معضلات مذکور، ضمن ارائه راهکارها، برنامه های مدوّن و راهبردهای نوین، با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز و همچنین توجّه به روند فزاینده و رو به رشد ورود روبات ها به عرصه زندگی اجتماعی و صنعتی برای کمک به انسان ها و دولت ها، اقدامات مؤثّری را در راستای مدیریت صحیح زمان، اقتصادسنجی، هوشمندسازی ساختار کنترل، نظارت دقیق تر، روان سازی عملیات ترافیکی، ایمن سازی جاده ها و توانمندسازی نیروهای پلیس صورت داد.

همایش ملی روبوراهور در 2 بخش رباتیک و فن بازار برنامه ریزی گردیده است که بخش رباتیک آن در 3 دسته نونهالان، دانش آموزی و آزاد برگزار خواهد شد. بخش فن بازار این مسابقات به بخش اختراعات و کارگاه های آموزشی مرتبط با پلیس راهور ناجا برگزار می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت نام می توانید از درگاه http://www.roborahvar.ir اقدام نمایید.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.